Góra Czterech Wiatrów znajduje się na terenie Gminy Mrągowo, na Półwyspie Czterech Wiatrów i wznosi się na wysokość 182,5m npm.

Różnice wzniesień na Górze Czterech Wiatrów wahają się od 34 metrów w części łagodniejszej (przy wyciągu Wo2), do 46 metrów w części bardziej stromej (przy wyciągu Wo1)

Długości obydwu wyciągów orczykowych to odpowiednio: Wo1 – 290m i Wo2 – 270m.

Góra Czterech Wiatrów – stoki narciarskie

Góra Czterech Wiatrów

Góra Czterech Wiatrów – stoki narciarskie

Góra Czterech Wiatrów położona jest na Półwyspie Czterech Wiatrów nad jeziorem Czos, w bezpośredniej bliskości miasta Mrągowa. Obszar Góry o powierzchni ok. 60 ha jest własnością komunalną Gminy Mrągowo. Góra, częściowo zalesiona, jest wspaniałym punktem widokowym, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta i jego okolic.

Gmina Mrągowo, z myślą o przedłużeniu sezonu turystycznego, zrealizowała niecodzienny na terenie Warmii i Mazur projekt. Wybudowała tutaj ośrodek sportów zimowych pod nazwą „Góra Czterech Wiatrów”.

Na realizację tego projektu Gmina uzyskała środki finansowe z kontraktu wojewódzkiego, jak również
z Ministerstwa Edukacji i Sportu. Na Górze Czterech Wiatrów wybudowano nowoczesny i stylowy budynek zaplecza-Schronisko, mieszczący m.in.: bar – restaurację z kominkiem, ogólnodostępne toalety wraz z toaletą dla niepełnosprawnych, miejsca noclegowe, punkt opieki medycznej, pomieszczenia dla wypożyczalni sprzętu sportowego, pomieszczenia socjalne, warsztat, garaż. Podnosi to ewidentnie standard oferowanych przez Ośrodek G4W usług.

Zimą do dyspozycji gości są, m.in.: „poletko” dla początkujących, biegowe trasy narciarskie oraz lodowisko (odpowiednie warunki pogodowe), dla narciarzy są dwa wyciągi orczykowe, pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, począwszy od trasy zielonej, poprzez niebieską, czerwoną a kończąc na czarnej.  Tuż obok wyciągu znajduje się snowpark, więc jest tu również miejsce dla snowboardzistów. Ośrodek wyposażony jest w ratrak i skuter śnieżny,
a cały teren oświetlony jest całą dobę. Trasy zjazdowe są dopuszczane do ruchu przez GOPR, a nad bezpieczeństwem gości czuwają Ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR oraz Ratownicy Medyczni z Mrągowa.

Na terenie Ośrodka działają dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, oferujące również serwis narciarski.

Unikalne warunki klimatyczne i możliwość czerpania wody bezpośrednio z jeziora, pozwalają na utrzymanie warunków śniegowych od pierwszych dni grudnia nawet do końca kwietnia. Dodatkowym atutem naszego Ośrodka są niewątpliwe walory turystyczne ziemi mrągowskiej oraz stosunkowo niewielkie odległości od Olsztyna (60 km) i Warszawy (200 km) a także bezpośrednia dostępność do głównych ciągów komunikacyjnych (krajowa 16-tka).

Źródło:http://www.gora4w.com.pl/

[geo_mashup_map]