Mazurski Park Krajobrazowy oraz Wanda Sawicka serdecznie zapraszają na wystawę malarstwa Wandy Sawickiej (z domu Żabińskiej) pod tytułem „Mazurska Noc”. Wystawa odbędzie się w Muzeum Przyrodniczym Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni, otwarcie dnia 30 lipca 2009 o godzinie 14.00, wystawa potrwa do końca sierpnia.

Wanda Sawicka

Dzieciństwo oraz wiek dorastania spędziłam na Mazurach.Od najmłodszych lat zajmuję się sztuką i podążam swoją indywidualną ścieżką artystyczną. Kształciłam się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W moich zainteresowaniach artystycznych mieści się malarstwo, rysunek, grafika, ilustracja. Zajmowałam się również instalacją oraz performance. Jednak najbliższe jest mi malarstwo, które przez lata nauki oraz doświadczeń ewoluowało. Obecnie moja twórczość oparta jest na treściach, które wydają się uduchowione i głębokie. Forma i treść wynika z wypracowanej przeze mnie spójnej wizji filozoficznej. Inspiruję się naturą, dziką przyrodą, kulturą ludową, ezoteryką, duchowością oraz odkrywaniem kobiecej natury i wspomnieniami dzieciństwa. W swoisty sposób poszukuję odpowiedzi na ważkie pytania:  Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?

Pokazuję to co sama odkryłam krocząc ścieżką duchową. Malarstwo jest pełne symboli, które sama tworzę, ale również zaczerpniętych z kultury. Jest ono pełne barw i dekoracyjności, która ma potęgować pozytywną myśl przekazywaną odbiorcy. Każde z dzieł tworzy opowieść, którą odczytujemy wpatrując się i dostrzegając coraz to nowe szczegóły i detale.

Źródło: http://wandasawicka.pl/